Sala na wesele

Sala na wesele

Po pierwsze, musimy wybrać pomieszczenie odpowiednio do ilości mającej się tam znajdować osób. Nie możemy doprowadzić do tego, że goście nie będą mogli swobodnie tańczyć, bo parkiet okaże się dla nich za mały. Nie jest także dopuszczalne, aby zebrani w tym dniu wraz z nami nie czuli się komfortowo podczas spożywania posiłków, szturchając się na przemian łokciami. Nic gorszego niż brak wygody w trakcie imprezy, która przecież ma być dla nas formą rozrywki. Warto zatem zacząć dobór sali weselnej od przeliczenia gości, a po dokładnej, wstępnej kalkulacji możemy postawić na selekcję miejsc, pod względem ich powierzchni.

Następna kwestia, na jaką także niewątpliwie trzeba będzie zwrócić uwagę to to, o jakim typie stylu wystroju mowa. Jedni lubią typowo romantyczne scenerie, inni zostają w charakterze klasycznym, jeszcze inni wolą, aby samodzielnie zatroszczyć się o dekoracje, dlatego nie zlecają tej części zamówienia związanego z przygotowaniami wesela ekipie. Kolejna kwestia, jaka ma ogromne znaczenie to jedzenie. Przecież nie możemy dopuścić do tego, aby nie było takiego menu, które jest zgodne z naszymi preferencjami. W tym celu zaleca się postawienie przede wszystkim na takie sale weselne, gdzie możliwe jest degustowanie bezpośrednio przed wyborem zarówno samego lokalu gastronomicznego, jak również i konkretnego zestawu obiadowego.

Warto też wybierać miejsca, w których będzie opcja wymiany składników, w razie gdyby ktoś był niezadowolony, nie smakowało mu albo gdyby zdarzyło się, że gość ma alergię na wybrany składnik bądź jest wegetarianinem czy też weganem. Musimy też pamiętać o dodatkowych opłatach, bo czasem zupełnie nieświadomie możemy dać się wypuścić w przysłowiowe maliny, wybierając opcję restauracji czy domu weselnego, w którym z pozoru są niskie ceny, a przy regulowaniu rachunku okazuje się, że niestety ale sumy pieniężne, jakie są należne do zapłacenia są dużo wyższe niż nam się zdawało.

Warto wiedzieć, że zwyczajem propagowanym przez wiele miejsc organizujących rozmaite przedsięwzięcia imprezowe jest pobieranie kolejnych opłat za dekorację pomieszczenia – za kwiaty na stolikach czy w rogach sal, za balony, kokardki czy wizytówki. Do tego dochodzą opłaty za serwis czyli ludzi, którzy mają nas obsługiwać, za ciasta, słodycze, za korkowe a więc możliwość wniesienia do lokalu własnych napojów alkoholowych. Trzeba przygotować się w niektórych przypadkach również i na to, że jeżeli ostateczna liczba gości będzie mniejsza niż początkowo to zakładano, możemy mieć naliczone także koszty zmniejszenia załogi świętującej ten dzień wraz z nami. Do tego dochodzi cena nielimitowanych napojów – woda i soki są na przykład standardem w ofercie, ale w pewnych ilościach.

Następny aspekt to zaliczka, jaką trzeba będzie niewątpliwie wpłacić jako gwarancję dokonanej rezerwacji oraz zainteresowania salą.

Artykuł napisany przez: